قطع دسترسی یک برنامه به اینترنت از طریق فایروال ویندوز

توسط Admin
دسته بندی شده در آموزش

آیا تا به حال شده نیاز داشته باشید که دسترسی یک برنامه رو به اینترنت قطع کنید؟
اگر پاسختون مثبته این مطلب کوچیک رو تا انتها دنبال کنید.
قطع کردن دسترسی یک برنامه به اینترنت
1. وارد control panel, و بعد از اون وارد administrative tools بشید، و توی صفحه حاضر دنبال windows firewall with advance security بگردید و بازش کنید.
2. حالا احتمالا روی یه منوی درختی (treeview) قرار گرفتید. اگر احیانا روی منوی درختی نبودید، tab بزنید تا بهش برسید.
3. توی این منو، با جهتنمای پایین حرکت کنید تا به گزینه inbound rools برسید.
4. روش applications بزنید و گزینه new rool رو انتخاب کنید.
5. در صفحه باز شده، tab بزنید تا روی چند تا radio button قرار بگیرید و از بینشون، با جهتنماهای بالا و پایین گزینه program رو انتخاب کنید و tab بزنید تا به next برسید و با Space فعالش کنید.
6. Tab بزنید تا باز هم به چند تا radio button برسید و با جهتنماها روی this program path قرار بگیرید.
7. Tab بزنید تا به brows برسید، با SPACE فعالش کنید، و مسیر فایل اصلی برنامتون که یه فایل با فرمت EXE هست رو بهش نشون بدید. (چون با این مورد پنجره ها توی ویندز زیاد برخورد داشتیم بیشتر توضیح نمی دم)
8. بعد از انتخاب مسیر فایل برنامه، tab بزنید تا به next برسید و با SPACE فعالش کنید.
9. Tab بزنید تا باز هم به چند تا radio button برسید، و با جهتنماها از بینشون گزینه block the connection رو انتخاب کنید، tab بزنید تا به next برسید، و با SPACE فعالش کنید.
10. توی صفحه حاضر، با زدن TAB, به سه تا checkbox می رِسیم، که احتمالا همشون پیشفرض چک هستن. اگه چک نبودن، با SPACE یکی یکی چِکِشون کنید، TAB بزنید تا به NEXT برسید، و با SPACE فعالش کنید.
11. حالا اینجا دوتا کادر ویرایش (editbox) هست که توی کادر اول اجبارا باید یه اسم برای این محدودیتی که ایجاد میکنید انتخاب کنید. با زدن تب به کادر بعدی میرسید که مهم نیست و میتونید خالی بذاریدش، یا اینکه برای محدوده ای که ایجاد کردید یه توضیح کوتاه بنویسید، بعد TAB بزنید تا به finish برسید، و با SPACE فعالش کنید.
12. حالا باز هم باید به صفحه اصلی windows firewall with advance security برگشته باشید. اگه هم توی صفحه مورد نظر قرار نگرفتید، با ALT و TAB روش قرار بگیرید. توی همون منوی درختی، با جهتنماها روی گزینه outbound rools قرار بگیرید.
13. مراحل ۳ تا ۱۰ رو باز هم برای این قسمت انجام بدید.
14. اگه مراحل بالا رو به درستی انجام داده باشید، دسترسی برنامه مورد نظر شما به اینترنت قطع شده.