در باره ما

به وبسایت رسمی توسعه دهندگان ایران (Iran developement team) یا به اختصار “IDT” و گروه های مرتبط خوشآمدید. گروه توسعه دهندگان ایران، فعالیت خود را از اواسط پاییز سال ۱۳۹۵ به عنوان یک گروه برنامه نویسی متمرکز بر ساخت بازی های صوتی متناسب برای نابینایان آغاز کرد، که در این راستا، هم اکنون اولین بازی صوتی آنلاین ساخته شده توسط نابینایان ایرانی متعلق به این گروه میباشد.
اولین پروژه گروه، کار بر روی یک بازی صوتی آفلاین با موضوعیت جنگ در حدود سال ۱۸۰۰ میلادی بود که البته هیچگاه منتشر نشد.
سپس، در اواخر زمستان همان سال، گروه کار بر روی یک بازی شبیهساز زندگی صوتی آنلاین را آغاز کرد که تا مراحل اولیه انتشار و آزمایش های نهایی نیز پیشرفت، ولی این پروژه هم به دلایل متعدد منتشر نشد و کار بر روی آن در پاییز سال ۱۳۹۶ متوقف گردید.
در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶، وبگاه گروه تاسیس گردید که صرفا جهت مسارف فنی به کار گرفته میشد.
در خرداد ماه همان سال، سرور تیمتاک گروه فعالیت خود را صرفا جهت مسارف فنی گروه و به صورت اختصاصی آغاز کرد.
در شهریور ماه همان سال، با برگزاری رشته مسابقاتی که از همین وبگاه به اطلاع عموم رسید، وبگاه گروه رسما کار خود را آغاز کرد، سرور تیمتاک گروه نیز برای عموم در دسترس قرار گرفت، و رادیو اینترنتی موسوم به “رادیو IBS” تاسیس شد. البته، به دلیل مسائل فراوان فعالیت این رادیو تداوم نیافت و در زمستان همان سال متوقف شد.
در بهمن ماه سال ۱۳۹۶، گروه فعالیت خود را بر روی یک بازی صوتی آنلاین در سبک FPS آغاز کرد، که اولین بازی صوتی آنلاین ساخته شده توسط نابینایان ایرانی بوده، و در حال حاضر آن را به نام جنگ با آتش (Firefight) میشناسیم.
در مهر ماه سال ۱۳۹۷، انجمن گروه فعالیت خود را جهت پوشش دادن موضوعات مختلف رسما آغاز کرد.
همچنین، با بهره گیری از پیامرسان اسکایپ (Skype)، گروه در مسیر پیشرفت تا کنون قدم های بسیاری برداشته است، که جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه، میتوانید به صفحه گروه های اسکایپ مراجعه کنید.
در کنار این فعالیت ها، فعالیت های کوچک و بزرگ دیگری نیز توسط گروه و یا با همراهی گروه های دیگر انجام شده که نتایج آن ها در صفحه نوشته ها قابل مطالعه و استفاده میباشد.
در آخر، بر این امید هستیم که با فعالیت های خود، بتوانیم قدمی هرچند ناچیز، در مسیر پیشرفت برداشته، و در مسیر ناهموار پویش، هموارگر مسیر شما باشیم.
جهت بهبود سطح کیفی فعالیت های گروه، از شما درخواست میکنیم ما را با انتقادات، نظرات و پیشنهاد های خود از طریق پست الکترونیک و با استفاده از صفحه تماس با ما همراهی نمایید.
پیروزی و بهروزی تان ما را آرزوست!